KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff
☆ Adminok ☆
Sabrina Michele
Alexey Maximilian
Legutóbbi témák
» Végzet Ereklyéi
Nyugati esti beszélgetés  EmptyPént. Feb. 13, 2015 7:31 pm by Vendég

» ⊰ Mysterious New Orleans
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Nov. 25, 2014 7:32 pm by Vendég

» The Devil Within
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Júl. 15, 2014 7:14 pm by Vendég

» Ryan & Britt
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Júl. 08, 2014 3:21 pm by Brittany McGregor

» My Life Arts
Nyugati esti beszélgetés  EmptyVas. Júl. 06, 2014 10:16 pm by Sabrina Michele

» TribesFRPG
Nyugati esti beszélgetés  EmptySzomb. Júl. 05, 2014 7:03 pm by Vendég

» new orleans
Nyugati esti beszélgetés  EmptySzomb. Júl. 05, 2014 5:01 pm by Sabrina Michele

» lacrima cruentus
Nyugati esti beszélgetés  EmptySzomb. Júl. 05, 2014 4:52 pm by Sabrina Michele

» Miraculous Creatures
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Jún. 24, 2014 2:01 pm by Alexey Maximilian

» Silencio FRPG
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Jún. 24, 2014 10:54 am by Alexey Maximilian

» Zeneláda
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Jún. 24, 2014 10:35 am by Alexey Maximilian

» New Day FRPG
Nyugati esti beszélgetés  EmptyVas. Jún. 15, 2014 3:24 pm by Vendég

» Nyugati esti beszélgetés
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Jún. 10, 2014 8:31 pm by Dakota Violet Davis

» Sin City - Chicago, a bűnok városa
Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Jún. 10, 2014 5:00 pm by Vendég

» Csevegő, ajánló
Nyugati esti beszélgetés  EmptyHétf. Jún. 09, 2014 2:57 pm by David Mckenze

Chat
Statistics
Összesen 32 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Tristan Montgomery

Jelenleg összesen 317 hozzászólás olvasható. in 144 subjects
Top posting users this month
No user

Megosztás
 

 Nyugati esti beszélgetés

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

David Mckenze

David Mckenze

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Apr. 28.

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyVas. Május 04, 2014 8:35 am

Reggel korán keltem, és halászni mentem. Jó volt a kapás, vagy legalább is jól sikerül t dobásokat tettem. Elég sok halat sikerült fogni nekem is, meg a vadászoknak is, akik velem tartottak. Így mindenkinek bőségesen jutott reggeli, és még későbbre is marad belőle.
A délelőtt további részét Sorayaval, vagy legalább is körülötte töltöttem. Hiába vagyunk egy szigeten, néha úgy érzem, hogy elhanyagolom. Na meg, ha vele vagyok több a lehetőség arra, hogy ott legyek abban a pillanatban, amikor épp úgy dönt, hogy megnyílik számomra. Jó lenne , ha már legalább őt látnám teljesen, titkol nélkül, mert titkokból elég van ezen a szigeten, és már a hócipőm tele van velük. Csak akadályoznak minket, és elzárnak a sziget egyes részeitől.
Ezért is gondoltam úgy,hogy ha este mindenki elvégezte a dolgát, és visszaért a táborba kicsit beszélgetnünk kellene a lehetőségeinkről, védelemről, fejlesztésről stb. 3 éve vagyunk itt, és hát mindenki a saját maga kis kunyhójába, összetákolt valamijében alszik.
Este így kértem a srácokat, hogy csináljanak, nagy tábor tűzet, pár embert pedig megkértem, hogy szóljon körbe nap közbe, hogy aki csak tud jöjjön este a megbeszélésre. Én addig is kimentem az erdőbe szokásomhoz híven egyedül, aminek kivételesen nem lett újabb összefoltozás a vége Soraya nagy örömére. Viszont a kirándulás nem volt gyümölcsöző. Semmi újdonság, csak a szokásos dolgok.
Úszás után tűzhöz mentem és leülve vártam a többieket.
- Jó estét – köszöntem annak, aki jött, majd figyeltem, hogy gyűlik a társaság.
- Az őrök kint vannak? – kérdeztem az egyik ma épp szabadnapostól, mert akármi is van, akármit beszélünk, védelem nélkül még sem maradhat a tábor. Még akkor sem, hogy mostanság esemény nélküliek voltak a napok.


/ Mindenki írjon,ahogy tud, sorrend egyelőre nincs Smile Játék közben , ha valakinek ötlete merül fel nyugodtan jelezze Very Happy /
Vissza az elejére Go down
Ápoló
Ápoló
Dakota Violet Davis

Dakota Violet Davis

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2014. Apr. 10.
Age : 31
Tartózkodási hely : Soord Island

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyVas. Május 04, 2014 12:08 pm

Ez a nap is ugy indult mint az elmúlt három átkozott évben. Igen átkozott, számomra az. Gyülölök itt lenni, de vajon ki az aki szeret? Elégé elmerogyant lehet az az ember aki élvezi az itt létet. Hála az égnek eddig még nem találkoztam olyannal, aki hatalmas csodálattal áradozna erről a helyről és az itteni életről. Valószinű nem tartanám teljesen kompletnek. De ha már muszály itt megrohadnunk, akkor legalább tegyük elviselhetőbbé. Kezdem egészen megszokni azt, hogy minden reggel amikor kinyitom a szemem nem az angliai házban lévő szobám menyezetét láttom meg elöször, hanem vagy a kunyhóm menyezetét vagy a kék eget. Ez ma is igy történt: Tegnap éjjel az elviselhetetlen hőség miatt inkább kivittem a pálmalevélből készült fekhelyem a szabad ég alá. Sokkal jobb érzés volt a hüsitő szellő, mint a kunyhóban lévő legalább harminc fokos állott levegő... Elalvás előtt a szüleimre gondoltam és a hugomra. Vajon mi lehet velük? Agódnak értem vagy már elfelejtettek és úgy élnek mintha soha nem is léteztem volna? Egyik pillanatban azt éreztem, hogy rettenetesen hiányoznak, a másikban meg megpróbáltam elnyomni magamban ezt az érzést. Még mindig fájnak bizonyos dolgok, még ennyi idő után is... De a hugom... Neki biztos hiányzom, akár csak ő nekem... Könnyek közepette aludtam el és még álmomban is láttam a hugom arcát.
A délelőt folyamán pálmaleveleket gyüjtöttem az erdőben, mert uj fedelet kell készitenem a kunyhómnak, mert nem mindig van itt ilyen fulasztóan meleg, van amikor elég erőteljes viharok tépázzák meg a "lakhelyek" tetejét. És hát az enyém sincs épp a legfényesebb állapotban. Két "darabbal" el is készültem, aztán ugy gondoltam kinyújtóztatom a tagjaimat. Elpakoltam a pálmatáblákat a kunyhó oldalához és sétára indultam a parton. Enyhe, langyos szél lengedezett, kiváló idő volt a sétára. Mindenhol emberek "nyüzsögtek" Az őrök a szokásos helyeiken voltak már... Hosszú éjszakájuk lehetett, mert fáradtnak tüntek. A vadászok a tenger sekély részében térdig állva lesték a prédát. Mindenki tette a maga dolgát, hisz csak igy lehet egység, rend és fegyelem a szigeten. Az elmélkedésem közben hallottam, amint valaki hangos kiáltás közepette közli, hogy este nagygyülés a tüznél és aki tud jellenjen meg.
A délután további részét egy a szigeten honos kaktusz tüskéinek kiszedésével töltötem az egyik gyüjtögetönk talpából, aki nagy szerencséjére nem mérgező a kaktusz. Sok mérgező növény van a szigeten, de három év alatt azért nagyából megtanultuk, hogy mit szabad és mittől óvakodjunk. Miután ezt befejeztem sós vizben megmostam a kezem és a tábortűz felé indultam, ami akkor már javában lobogott. Néhány ember már egymással beszélgetett... Leültem a homokba néhány méte David-től és figyeltem amint teljes nyugodsággal várja, hogy mindenki megérkezen....
Vissza az elejére Go down
Ápoló
Ápoló
Soraya Walker

Soraya Walker

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2014. Apr. 19.
Tartózkodási hely : A sziget

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Május 06, 2014 6:56 am

A délelőttöm a szokásos felhajtásokkal kezdődött. Amint felébredtem, azonnal az ápolói kunyhóba mentem, ahol is a fekvő betegeket néztem meg, végül az orvosságainkat leltároztam. Felírtam azokat, amikből hiány volt, majd mikor éppen senkit nem kellett összefoltozni, vagy megvizsgálni, elindultam egy vadász kíséretével az erdőbe, hogy keressek gyógynövényeket, amikből aztán főzeteket csinálhatunk.
Amint visszaértem, Daviddel találkoztam, akinek látszólag semmi baja nem volt, mégis ott sürgött-forgott a kunyhó közelében. Néha-néha lopva rápillantottam, olykor beszédbe is elegyedtünk. Tőle tudtam meg azt is, hogy este megbeszélés lesz. Nagyszerű! Ránk fér már egy jó erős beszélgetés, ami talán visszaadja az emberek hitét, mert lássuk be, elég sokan lemondtak már arról, hogy egyszer haza fogunk jutni.
Bár én nem vágyom a nyüzsgő városokba, nekem nem kell a régi, megszokott életem. Én tökéletesen megvagyok itt, ahol új életet kezdhetek, és nem kell attól tartanom, hogy talán elűznek, ha mégis kiderülne a titkom. Mert gyilkos vagyok. Sok ember vére tapadt a kezemhez.
A délutáni órákban, hol itt, hol ott segítettem be, mikor éppen semmi dolgom nem akadt. Persze ez elég ritkán fordul elő, főleg mikor friss gyógynövények kerülnek a táborba. De ma mégis megadatott nekem a pihenés, amit ki is használtam. Bár a három éves folyamatos gürcölés után furcsa is volt nekem, nem tudtam megmaradni a hátsómon, így mindig kerestem valami elfoglaltságot, várva az estét.

A hely szépsége és varázsa három év után és olyannyira új nekem, mint az első nap. A csillagos ég, az óceán hullámzása és a bogarak, valamint a madarak zúgó éneklése. Hogy én mennyire utáltam ezeket az első éjszakákon, de már hozzászoktam. Egyedül a vissza-visszatérő álmok azok, amik képesek felébreszteni az éjszaka közepén.
Mikor a tűzhöz értem, nem ültem le mindjárt, csak köszöntem a jelenlévőknek és belebámultam a tűzbe.
Végül aztán, még mielőtt túlságosan elgondolkozhattam volna, leültem David mellé, de nem is inkább vele kezdtem el foglalkozni, hanem Dakotával.
- Ma délelőtt hoztam új gyógynövényeket - újságoltam neki. Ő is ápoló, így jól ismerjük már egymást. - Holnap a szárítás végeztével tudnál nekem segíteni megcsinálni a főzeteket? Raul sebe igen csúnyán el van fertőződve, de ha időben megkapja a főzetet, talán még tudunk rajta segíteni.
Hiába, egy ilyen szigeten, hol az orvoslás tudománya megvan, de gyógyszerek és kötszerek híján, elég nehéz életben tartani egy embert is, aki súlyosan megsérül.
Amint megkaptam a választ, csak utána fordultam Davidhez.
Vissza az elejére Go down
Gyűjtögetők
Gyűjtögetők
Brittany McGregor

Brittany McGregor

Hozzászólások száma : 18
Join date : 2014. Apr. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : West Island

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptySzer. Május 07, 2014 4:56 pm

Újabb nap az édenben..., ami valójában nem is az. Igaz, a mai napon jó volt. Kicsit pihentem, hiszen kényszer pihenőn vagyok, és igazán furcsa volt a semmit tevés. De igazán rám is fért, a nem régi kis kalandom után, ami gyűjtögetés közben történt. A lábam is lassan rendben jön, így hamarosan mehetek is vissza dolgozni. Mert mondhat akárki akármit is, mi itt igen is dolgozunk. Igaz nem fizetésért, hanem a saját életünkért.
Délután a parton süttettem magamat, és gyakoroltam azokat a dolgokat, amiket Lea tanított. És azon gondolkoztam, hogy mi legyen a következő lépés. A halászat gondolata még mindig izgatta a fantáziámat, de csak addig, amíg utálatos helyi zaklatom elő nem került, és élcelődni nem kezdett. Most valahogy nem igazán jól viseltem, sőt... azok után, amin túl voltam egyáltalán nem jól tűrtem, így elég gyorsan ott hagytam a partot.
Ma este is a tábortűznél, eleinte a háttérbe maradtam, csak akkor léptem ki a sötétből, amikor már többen is ott voltak. Szerencsére eddig se az undok őrt nem láttam, sem pedig Ryant. Hirtelen nem tudnám megmondani, hogy melyiknek a jelenléte kavarna fel leginkább. Így inkább el is tereltem a figyelmemet.
- Sziasztok - köszöntem a már itt lévőknek, majd DAkotához, és Sorayahoz léptem.
- Van még abból a kenőcsből, amit a lábamra adtatok? Már sokkal jobb,de még rá férne egy kis adag - na igen, én és a szerencsém. Fára másztam, és beszorult a lábam, ami végül kiszabadult, a szabadulás történetét inkább megtartottam magamnak, legalább is a részleteket. Ryan húzott ki a csávából, nem is akárhogyan. Az életemet köszönhetem neki, de a lábam is megrándult.
Vissza az elejére Go down
Vadász
Vadász
Ryan Blackwood

Ryan Blackwood

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2014. Apr. 08.

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyCsüt. Május 08, 2014 7:26 am

Borzasztóan indult a mai nap. Egészséges fejfájással ébredtem, csak tudnám, mi lehet az oka. Pedig egészen sokat pihentem, nem lenne szabad, hogy ilyen bajom legyen. Gyorsan összekaptam magam, megtisztálkodtam, amennyire itt lehet, és elmentem Sorayához, aki valami teafélét adott nekem. Főztem belőle egy liter teát, és még most is azt kortyolgatom. Na, igen, nincs sok aszpirinünk, mondhatni, ez a tea pedig igen lassan mulasztja a dolgot, szóval még mindig hasogat valamennyire. Ma megbeszélés van, tehát oda sétálok, a tábortűz már messziről látszik, én pedig az elmúlt napokon gondolkodom. Például a Britanny féle csókra, amit csak úgy adott, kihasználva az ígéretem, Nem mondom, hogy nem esett jól, hazudnék, de nem tudtam hová tenni az érzelmeket, és a meglepetést. Nem vettem észre, hogy tetszenék neki, vagy nagyon ügyesen álcázta magát, ha így is volt. Persze lehet, hogy csak a pillanat hevében tette, bármit is mondott akkor, vagy már ő is ki van éhezve, egy férfira, ki tudja? Elgondolkodtató az egész, főleg az én szempontomból, hogy mennyire vegyem én ezt komolyan. Végül is eszes lány, meg csinos is, és nem baj, ha van az embernek egy társa a nehezebb, vagy épp a könnyedebb napokon, de még mindig azt mondom, hogy ez egy zárt közösség. Ha a kapcsolat megrendül, nem lehet elmenekülni sehová. Nap, mint nap látni kell a másikat, már ha persze túléli a következőt. Na, mindegy, majd lesz valahogy, most más dolgunk van. Nem nagyon szoktam ezeken a beszélgetéseken konstruktívan részt venni, de a megjelenésem állandó.
Mikor odaérek, már ülnek egy páran, én pedig Britannytól nem messze foglalok helyet. Remélem, Marion nem tisztel ma meg a társaságával, a múltkori kis affér eléggé kikészített, amikor túlságosan is fegyelmezetlen voltam, nem beszélve a kis fulladásos esetről. Eléggé hurrikánjellegű a lány, Britanny legalább kiszámíthatóbb és nyugodtabb mellette az élet.
David elkezdi az egészet, és jó vezető módjára máris az őrökről kérdez. Én tudom, hogy mindenki a helyén, mert mentem egy kört mielőtt ideértem, nem szeretem a naplopókat, habár kevés van belőlük. Persze nem fogok neki válaszolni, nem vagyok őr, úgyhogy várom, hogy ma mi lesz a gyűlés menete. Lopva Britannyra pillantok, akinek még mindig fáj a lába, ezt jól tudom. De legalább él, és ez a lényeg, hiszen az ilyen csinos nőknek nem szabad meghalniuk.
Vissza az elejére Go down
Vadász
Vadász
Nailea E. Fuentes

Nailea E. Fuentes

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Apr. 22.
Age : 32
Tartózkodási hely : Soord Island, Nyugat

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyVas. Május 11, 2014 10:17 pm


Vannak azok a napok, amikor az ember a háta közepére se kívánja, hogy este még nagy tábortüzes megbeszélésen tengesse az idejét. Nekem ez a mai ilyen. Reggel elég korán elindultunk a mai csapattal a vadászatra, hiszen tiszta volt az idő, hamar emelkedni kezdett a hőmérséklet, minek is késlekedtünk volna? Elég jól tudtam az éjjel aludni, nem gyötörtek rémálmok és egyetlen óriásbogár sem akart megzabálni - vagy csak nem vettem észre -, így könnyedén felébredtem reggel, gyorsan végeztem a reggeli rituálémmal - a felöltözéssel, mosakodással, majd némi erőt adó reggelivel -, így rutinosan vettem az akadályokat. A vadászat sikeres volt, sikerült annyi állatot elejtenünk, hogy a sós víz segítségével még el is raktározzunk némi mennyiséget. Segédkeztem az állatok levágásánál és a hús feldolgozásánál is. Számomra az ilyesmi nem okoz lelki törést, nem undorodom tőle, se a végterméktől, az ételtől sem, nem hullatok könnyeket Bambi, vagy Tapsi hapsi, illetve a haverjaik után. Ők megsiratnának minket, ha le kellene ölniük? Ha rajtunk múlna az életük? Mondjuk múlik is, de mi szerencsére az esetek legnagyobb részében ügyesebbek vagyunk a Százholdas Pagony minden lakójánál, így válnak a lakománkká. Fura felfogásom van? Szerintem csak gyakorlatias és nem vagyok szívtelen, inkább csak nem gondolok bele, hogy lények életét veszem el a sajátom és társaim megőrzése érdekében. Kímélem magam, aztán kész.
A délután folyamán sikerült időt szakítanom még a mosásra is. Nyilván nem lesz olyan tiszta a ruha, mintha gépben mosná az ember, de csak nem fogok mocskos ruhákat hordani, azért az ember még ilyen körülmények között is maradjon ember... Szóval mostam, s szerencsére a hőmérséklet elég jó volt ahhoz, hogy még a gyűlés előttig meg is száradtak a holmijaim.
Szóval most éppen a gyűlésre tarotok. Már jó néhányan ott vannak, de szemmel láthatóan még nem kezdődött el. Nem sok kedvem van a dologhoz, de hát az ember már csak nem hagy ki ilyesmi eseményeket. Odaérve biccentésekkel, intésekkel, mosolygós köszönésekkel üdvözlök mindenkit, majd egyből Britthez megyek. - Jobban van már a lábad? - kérdezem tőle, hiszen én is hallottam, hogy megsérült, de szemmel láthatóan nagy problémája nem lehet, ha el tudott jönni, ez kicsit megnyugtat. El is helyezkedem a közelében, s az igazat megvallva, most hogy már itt vagyok, egészen megjött a kedvem a társasághoz. Elvégre társas lények vagyunk, vagy mi a szösz. Körbejártatom a tekintetem a társaságon, az embereken, akikkel egy közösségben élek már harmadik éve, hol békében, hol kisebb összezörrenésekkel, de azért többségében egészen jól elvagyunk. Sokkal rosszabbul is alakulhatott volna. Én így gondolom. David kérdésére én nem tudom a választ, feltételezem kint vannak az őrök, de nem jártam arra, így nem is okoskodom bele a dologba, ahhoz a részéhez nekem nem sok közöm van. A vadászatról talán már hamarabb tudnék szót ejteni. Kissé mocorgok, nem igen találom a helyem, hogyan üljek, inkább sétálnék egyet most, túl kellemes az idő ahhoz, hogy egy helyben legyen, de azért igyekszem mégis valahogy elhelyezkedni, hogy ne nézzek ki úgy, mint aki hangyabolyba ült, s várok. Várok a mai gyűlés megkezdésére, kíváncsi vagyok, mit tartogat számunka ez az este...
Vissza az elejére Go down
Vadász
Vadász
Eithan Wall

Eithan Wall

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Apr. 21.
Age : 34
Tartózkodási hely : West Island

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyHétf. Május 12, 2014 2:58 am

Ragyogóan tökéletes nap. Reggeli néhány ébresztő fekvőtámasz és a reggelim után indultam is a többiekkel egy kis plusz étel megszerzésére. Úgy vagyok ezzel, hiába van sok, vagy éppen bőven sok, sosem lehet tudni, mikor lesz rosszabb a szénánk. Márpedig nem kellene megvárni, hogy eljöjjön az az időszak. Sajnos nem lehet annyival megoldani, hogy fogom a pénzt és leugrok a sarki boltba, mert éppen nincs semmi étel. Luxus az már... De három év elég volt, hogy megszokjam ezt az életet. És őszintén szólva nem hiányzik igazán a régi. Akkor hazudnék, ha azt mondanám, nem örülnék egy túlélőcsomagnak, némi orvossággal, hasznos dolgokkal. De így is elég sok mindenünk van.
Jó telt a délelőtti halászás. Még akartam vadászni egyet délután. Az esti program kifejezetten tetszett annak ellenére, hogy nem vagyok egy megrögzött szociális személy. Többnyire beülök közéjük és olykor jókat szórakozok a beszélgetéseken, jót tesz a csapatnak egy hangulatépítő foglalkozás. Jobban összecsiszolódunk.
Délután már mozgalmasabbak voltak az események. Lea megfűzhető volt olyan szempontból, hogy eljöjjön velem vadászni. Igaz, én voltam a pofátlan és ott hagytam lent a földön tíz percre, míg én valahol fent a fa lombkoronájában eltűntem. De ha bárki is látná, mit találtam. Tojást. De nem akármilyet, feltehetőleg valamilyen ragadozómadáré. Talán hasznát veszem majd a vadászatok során. Az ötlet akkor fogant meg a fejemben, amikor megpillantottam a fészket. Üres volt, talán három tojást számoltam benne. Mindhármat elemeltem volna, de csak egyet tudtam a tarisznyámba rejteni, mert távolabbról szárnysuhogást hallottam. Nem akartam megvárni, amíg közelebb ér, feltehetőleg egy vérszomjas, tojásait védő tojóval találkoztam volna össze. Csak remélni merem, hogy a tojás nem záp, vagy a későbbiekben nem fog megzápulni. Addig is nálam lesz. Visszaérve kerestem a tarisznyába némi bélést. Ezért sem értem oda elsők között a csoporthoz, inkább utolsónak épp hogy beállítva a kérdésre.
- Épp az egyiket nyakon kellett csapkodjam, hogy ne aludjon el. De a helyükön vannak. - noha nem tisztségem jelenteni, gondoltam szólok mi a helyzet. Kicsit sem tűnök érdekesnek azzal a tarisznyával a derekamra kötözve, de nem akarom még letenni. Leülök az egyik üres helyre, épp Lea mellett szabad is.
- Még nem maradtam le semmiről igaz? - pillantok rá, majd a mellette helyet foglalókra is. Bár nekem édes mindegy. Magam mögé tapogatózva elcsípem azt a farönköt, ami valahol a szélénél árválkodott. Többnyire ezen a helyen vagy a környékén szoktam ücsörögni. Vicces, hogy már mindenkinek megvan a helye, mégis időről időre valaki átvándorol máshová, más mellé. Én még sosem tettem. És eddig igen csak jól megvoltam a lányokkal is itt mellettem. A farönköt egészen megigazítva a hátamhoz, neki dőlök, és úgy fülelek.
Vissza az elejére Go down

David Mckenze

David Mckenze

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Apr. 28.

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptySzer. Május 14, 2014 12:51 pm

Érkezett mindenki sorba. Volt, aki közelebb ült le, volt, aki távolabb. De ezen már meg sem lepődöm. Kicsi a hely, és kis közösség vagyunk. Nincs olyan, hogy éden bármennyire is annak tűnik a hely, mert ahol emberek vannak, ott súrlódások is akadnak. Annak az egynek örülök, hogy lőfegyver nincs sehol. Ha játszott az ember olyat, hogy egy asztalról sok tárgy közül mi lenne az, amit egy lakatlan szigetre vinnének, akkor az több esetben ,ember esetében is elmondhatjuk, hogy lőfegyvert is választana az asztalról. Ami viszont többszörösen hátrányos. Ráadásul , ahol éles töltény van, ott előbb, vagy utóbb halott is lesz, valakinek fejébe száll a hatalom, vagy éppen csak bekattan. Ezek a való világban is megvannak persze, de egy ekkora helyen és közösségben, akár katasztrófához is vezethet.
Miután Sory megérkezett intettem neki, és a napom vele töltött ideje jutott eszembe, hogy mennyire is békés volt, de még is volt benne valami. A csend, néma csend, ami körül öleli őt, és egy fal, amin nem bírok áthatolni.
Eithan szavaira elmosolyodtam. Nem egyszerű az éjjeli őrség, főleg, ha nappal is dolgozott valamit az ember. Tehát a biztonság rendben van, így akkor neki is foghatunk.
- Nem , még semmiről sem Eithan – nyugtáztam, hogy még nem kezdtük el, legalább is eddig.
- Azért hívtalak benneteket össze, hogy átbeszéljük a dolgokat. Fejleszteni kellene a tábort, tartalékok, kint hogy állnak a termések és a többi és a többi. Kezdjük is az élelem, és vízkérdéssel. Hogy mennek a vadászatok, és a gyűjtögetések?
Vissza az elejére Go down
Ápoló
Ápoló
Dakota Violet Davis

Dakota Violet Davis

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2014. Apr. 10.
Age : 31
Tartózkodási hely : Soord Island

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptySzer. Május 14, 2014 8:17 pm

Hajt a kíváncsiság, hogy vajon David miért is hívta össze ezt a "rendkívüli gyűlést". Talán csak nincs valami gond? Ó hát mit is beszélek, gond az mindig volt van és lesz is. Feszültek vagyunk, idegesek és türelmetlenek... De vajon melyik normális ember lenne teljesen nyugodt egy lakatlan szigeten, ahol össze van zárva  xy létszámú emberrel... Személy szerint nekem is vannak olyan emberek, akik a kezdetektől fogva unszimpatikusak, szerintem ez fordítva is így van. De szerintem ez teljesen normális gondolkodó,érző lények között.  Remélem csak a paranoia beszél belőlem, és tényleg minden rendben van, és csak a közösség életéről lesz szó. Ezért van David. A közösség legjobb döntése volt amikor kijelöltük őt vezetőnek. Pont egy ilyen felelősségteljes, céltudatos embere van szükség, aki képes kézben tartani a dolgokat és képes megőrizni hidegvérét bármilyen helyzet is áll elő.  Nagy elmélkedésem közepette, hallottam amint David az őrök felől kérdez, majd a semmiből előtűnt Soraya és lehuppant mellém. Ismerem őt és jóban is vagyunk, amióta itt ragadtunk ezen az átkozott, Isten háta mögötti helyen. Együtt szoktunk dolgozni, a legnagyobb "harmóniában". Néha hetekig semmi dolgunk nincs, néha meg naponta több embert is össze kell foltoznunk.
- Ó, ez csodálatos. Én is gondolkodtam rajta, hogy elmegyek de a kunyhóm fedelének készítése lefoglalt teljesen. - mentegetőztem kicsit. Néha azt sem tudom mit csináljak először. El sem hinnétek, hogy itt mennyi mindent meg kell tenni a túlélésért. - Persze. Raulnak, minél előbb meg kell kapnia a főzetett. - válaszoltam.
Beszélgetésünk közepette megjelent  Brittany, majd egy gyors köszönést követően egyenesen hozzánk fordult.
- Már elég csekélyke mennyiség van belőle, de azt ami maradt a megbeszélés után odaadom. - válaszoltam. - Holnap készítünk új főzeteket Soraya-val és akkor kapsz egy újabb adagot. Rendben? - Ő is egy betegünk.  A napokban Ryan hozta be az ápolói kunyhóba súlyosan vérző lábbal. Állítólag fára mászott, hát nem bizonyult olyan jó ötletnek. Beszélgetésünk David erőteljes, figyelmet kérő hangja szakította meg....
Vissza az elejére Go down
Ápoló
Ápoló
Soraya Walker

Soraya Walker

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2014. Apr. 19.
Tartózkodási hely : A sziget

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyVas. Május 18, 2014 10:41 am

Mindenkitől azt hallom mennyire rossz itt, mennyire nem élet az ilyen. Én mindig azt mondom erre, hogy a mai emberek túlságosan elkényelmesedtek, ahhoz, hogy ne vegyék észre azokat a csodákat, amik körülveszik, amik ott rejlenek bennünk. Hiszen bárhogy is nézzük, három éve vagyunk ezen a szigeten és csodával határos módon, élünk. Mi ez, ha nem az emberi találékonyságának, az összetartásának eredménye?
Itt nyugalom van, béke, de amint visszatérünk a való világba, mit látnánk? Újra a gondtalan, nyugalmas életet, vagy ez a három év elég lenne mindünknek ahhoz, hogy végre észre vegyük mi is rejlik a felszín alatt?
Én átéltem, én ismerem az élet árnyoldalait azon a helyen, és ahhoz képest, hálát adok minden létező és nem létező éginek, amiért idekeveredtem, erre a szigetre, ahol meg kell küzdeni az életben maradásért, de nem úgy, mint a nagyvárosban, ahol más emberektől vesszük el azt, amire szükségünk van. Itt megosztjuk egymás közt amink van.
Senki sem veszi hát észre, hogy milyen jól jártunk?

Ezekkel a gondolatokkal néztem körbe a társaságon, arcomon apró kis mosollyal, hogy leplezzem gondolataim során felgyülemlett feszültségemet.
- Amint végeztünk, segíthetek a kunyhódat megjavítani - ajánlottam Dakotának, majd Davidre figyeltem, ahogy belekezd a műsorba. Első kérdése máris az élelem és víz volt, amibe nekem különösebben nincs beleszólásom, hiszen az ápolók közt vagyok, így csak csendben kivártam a válaszokat.
Vissza az elejére Go down
Gyűjtögetők
Gyűjtögetők
Brittany McGregor

Brittany McGregor

Hozzászólások száma : 18
Join date : 2014. Apr. 19.
Age : 34
Tartózkodási hely : West Island

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Május 20, 2014 3:24 pm

Jó volt kicsit társaságban lenni. Na nem úgy értve, hogy egy két emberrel, hanem mindenkivel, hiszen a többség itt volt. Így ez a látvány, hogy mennyien vagyunk, mennyire erősek vagyunk és kitartóak valahogy mindig megmelengeti a szívemet, és arra ösztönöz, hogy ki kell tartani.
Körbe pillantva, láttam, hogy Ryan is megérkezett, erre csak nyeltem egy nagyot. Még mindig zavarosnak tartom magamat azóta a nap óta, de majd csak elrendezem a fejemben a dolgokat, ahogy szoktam. Remélhetőleg sikerrel koronázva.
- Szia Lea, köszi már jobban. Jót tett a lányok kenceficéje – már tényleg jobb volt a lábam, és könnyebben mozogtam, mint előtte. Így jár az, aki fára mászik, és beszorul, miközben épp egy fránya bogár azon ügyködik, hogy kinyírja.
- Köszönöm –mosolyogtam hálásan az ápoló lányokra, majd kerestem is a lányok között magamnak egy helyett. Szemem sarkából láttam Ryant, de ennél közelebbi ismeretségre jelenleg nem vágyom a látáson kívül. Az is sok , és elég egy kósza pillantás és képek ugranak be róla, és a történtekről, na meg a hülyeségemről ne is beszéljünk.
- Amerre mi voltunk minap arra majd nem üres minden, vagy éretlenek vagy túl kicsik még a termések. Alig találtunk valamit – válaszolok röviden,remélve, hogy a többiek gyűjtögetés során sokkalta jobb területeken jártak, mint én és Ryan.
Vissza az elejére Go down
Vadász
Vadász
Ryan Blackwood

Ryan Blackwood

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2014. Apr. 08.

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyCsüt. Május 22, 2014 11:05 am

Olyan ez a nap is, mint a többi. Sajnos három év alatt sem tudtunk komolyabban kiépülni, sokaknak van házuk, de azok is nagyrészt fáradságos erővel épültek, és nem túl erősek. A legtöbben még mindig a gépben alszanak, igaz, az sem túl kényelmes, de nincs mit tenni. Van egy kórházunk és néhány pihenő helyünk, tűzrakó hely és ennyi. Sajnos hűtőnk sincs, pedig talán tovább tudnánk eltartani az ételeket, amiket szerzünk. Az ilyen összejövetelek pedig nagyjából ugyanarról szólnak, és nagyrészt ugyanazok a problémák jönnek elő. A sziget nem lehet túl nagy – habár fogalmam sincs, csak tippelek a méretéről-, a szörny miatt pedig még kisebb helyre szorulunk be. Így aztán a kimerülnek a lelőhelyeink, és egy-két hónapot mindig nélkülözni kell, mikor beérik a termés, és mivel nem nagyon megoldható a fagyasztásuk, el is fogynak. Talán meg kéne próbálni sóval konzerválni a húsokat, és mondjuk egy hideg tóba – a vízesésébe – pedig hűteni… talán. Ehhez nem értek igazán. Közben mindenki a problémák megoldásán töri a fejét, de nem nagyon vannak lehetőségeink, szóval indul a szokásos kérdéskör.
- A vadászatok általában sikeresek, de szerintem elégé pusztítjuk az állományt, talán kicsit beljebb kellene merészkednünk egy nagyobb csapattal. Sajnos, ahogy Britanny említette, egyre fogyóban vannak a készletek, szerintem jobb lenne most egy kicsit tartalékolni, amennyire csak lehet. Az őrök pedig a helyükön, már amiket én láttam. A kis ültetvényem, amit csinálok, pedig nem termel annyit, hogy folyamatos ellátást biztosítson, még két év mire a gyümölcsfák hoznak értékelhető termést. Úgy számolom, hogy ez az időjárás nem túl kedvező nekik, szóval ha egy évben lesz két szüret, tapsikolhatunk majd. Az új magokból pedig a nagy részük elpusztult, de egy két hajtás biztató jeleket mutat. Viszont halunk mindig lesz, maximum kissé egysíkú lesz az étel ellátása. Talán építkeznünk kellene még, kevés a ház, de sok a munka – fejezem be, majd leülök, hogy átadjam a szót másnak is. Szerintem már így is többet beszéltem, mint az elmúlt egy-két hónapban, szóval igen jól teljesítettem magamhoz képest. Egy mosolyféleséget villantok Britanny felé, majd újra visszabújok és a saját gondolatimmal kezdek el foglalkozni. Mint például azt, hogy nyissak-e Britanny felé, vagy maradjon így minden, ahogy van. Mivel megcsókolt az ő irányából biztosan van valami vonzalom, ez elmondható az enyémből is, de nem tudom, hogy hányadán állunk, vagy hányadán kellene állnunk. Közben hallgatom a többieket is, hátha lesz értékelhető ötlete valakinek.
Vissza az elejére Go down
Vadász
Vadász
Nailea E. Fuentes

Nailea E. Fuentes

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Apr. 22.
Age : 32
Tartózkodási hely : Soord Island, Nyugat

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyCsüt. Május 29, 2014 10:09 pm

Örömmel hallom, hogy Britt már sokkal jobban van. El is mosolyodom ahogy ránézek. - Még szerencse, hogy ilyen ügyes ápolóink vannak! - biccentek is egyet feléjük, majd mikor éppen valami alap témát akarnék feldobni, hogy elüssük az időt kezdésik, akkor érkezik meg Eit. Felé fordulok, neki is megeresztek egy mosolyt - habár sosem tudom éppen hogy állunk, mert néha szócsatában, máskor meg sehogyan sem, szóval nem tudom, éppen kedveljük e egymást, de eléggé erre tart -, majd még köszönök is neki. - Eit! Milyen rég láttalak... Te lemaradni? Soha! Mi érkeztünk korán... - mondom kicsit "ironikusan", persze nem rosszallóan, inkább viccelődve, hiszen alig pár órája tértünk vissza a közös vadonjárásból - ahol mondjuk eltűnt, ami fura volt, de a Tarzannál, mi nem fura? Kicsit meglepődök, mikor leül mellém, bár miért is ne, hiszen elég sokat szoktunk találkozni a közös vadászatok miatt és igazából... nah jó, eléggé szemet vonzó látvány nah. Igen, kimondtam - pontosabban csak gondolatban -, de valahogy az ősember kinézete vonzza a tekintetem. De kifejezetten csak azt. Nekem az ő "páncélvanrajtam,neközelíts" stílusa nem bejövős. Olyan... mű? Olyasmi... Bár nyilván mindennek megvan a maga lélektani háttere. Hűűű az egyetemi két félév pszichológia, meg a sok könyvolvasás azt hiszem hagyott még rajtam ezt, azt, ki tudnám őt elemezni a magam alapszintjén, de nem tervezem.
Annyira elmerülök a gondolataimban, hogy le is maradok arról, hogy elsőként válaszoljak a kérdésre, inkább végighallgatom Ryan nagy monológját. OMG! Ez tud ennyit beszélni? Egyszerre? Az ember néha azon is kételkedik, hogy egyáltalán beszélni tud, nem hogy ennyi információ elhagyja a száját, egyhuzamban! Hát... már pedig az embert három év után is érhetik meglepetések, ennyi! Azonban én se maradok szó nélkül. Megvárom, hogy befejezze, majd azt is, hogy az emberek feldolgozzák amiket mondd, aztán én is megszólalok.
- Egyet értek Ryan-el, túl gyorsan élünk ehhez a világhoz! A sziget nem volt felkészülve még egy csúcsragadozó idekerülésére. A húsokat ideig-óráig tároljuk sóval, de annak őrzése és rendszeres ellenőrzése néha gondot okoz és van mikor nehéz megállapítani, hogy időben vagyunk e még vele, már pedig a szalmonella, vagy valamilyen férges gyomorbaj nem hiányzik senkinek.Ráadásul a erdőt is borzalmasan pusztítjuk, gondolok itt a tüzelésre. Valahogy ezeket újra át kellene gondolnunk, hogy realizáljuk, mert szó szerint magunk alatt vágjuk a fát. Apropó vágás, az eszközök karbantartása rendszeres, de túl sok szerszám használódik el, sürgős lenne a pótlás. - mondom amik eszembe jutnak, bár inkább darálom. Képes vagyok nagyom gyorsan beszélni, ha attól félek elfelejtek valami fontosat. Most is olyan érzésem van, hogy valamit kihagytam. Kérdőn nézek Eitre, hátha neki valamilyen telepatikus úton beugrik, mi lehet még, amit nem mondtunk. Bár, ezek eléggé nyilvánvaló dolgok. Gondolom én.
Vissza az elejére Go down
Vadász
Vadász
Eithan Wall

Eithan Wall

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Apr. 21.
Age : 34
Tartózkodási hely : West Island

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyPént. Május 30, 2014 2:00 pm

Akkor nem késtem el. Főleg hogy David szavaira értem ide. De volt jobb dolgom is, mint elsőnek megfoglalni a helyem. Hasznossá tettem magam. Mint azt kellene sokaknak is. De csak befoglalom a helyet Lea mellett, amint válaszoltam Davidnek. Valamint mindkettejüktől kapok választ a késésre. Ryan kezdi a jelentést. Hát akkor én kényelmesen eltámaszkodok, kezeimet a fejem mögé támasztom és úgy hallgatom. Nem nagyon nézek egyikükre sem, a hallottakon morfondírozok. Igen jól megy a sorunk azért itt, főleg hogy ennyien vagyunk. Noha még számos dolgot tehetnénk. Mondjuk üveget előállítani. Annyi a homokszem, mint csepp a tengerben.
Lea szavait hallgatva azonban már kiül egy kis mosoly az arcomra. Látszik, hogy a természettudományok szerelmese. Máskülönben nem jutna neki eszébe ügyelni a környezetre, vagy éppen a tartósításra. Igaz, ez utóbbi azért fontos. De a sótól a férgek távol tartják magukat.
- Gyümölcs van az erdőben is, nem csak a bokrokon, a fák tarkállnak a színesebbnél színesebb érett gyümölcsöktől. Ami az égetést illeti, szerintem ez a jókora sziget el tud minket viselni a hátán. Ennyi égetés nem fog megártani a zöldeknek. Kivéve, ha futótűz lenne belőle. Én amondó vagyok, menjünk beljebb. A sziget hatalmas. És tudom, olykor megesnek balesetek, valaki nem jön vissza egyáltalán. De nincs veszítenivalónk. A sziget gazdag, mi pedig csak a parton tétlenkedünk. - előrehajolok, miközben beszélek. Alkaromat lazán a térdemre lógatom, ahogy kényelembe helyezem magam. Davidre pillantok többször, vagy épp a többiekre. Szeretem tartani a szemkontaktust.
- Akár megtanulhatnánk az üveg és egyéb tárgyak előállítására is. Van nyersanyag. És az ókorban is ismertek már módszereket. Csak mi elkényeztetett városiak vagyunk ismeretlenek a technikákban. Egy ideje már próbálkozok alkohol előállításával erjedt gyümölcsökből. De a desztillált vizem még nem elég tiszta. Kellene valami párologtató üvegeszköz hozzá. Akkor már kapnánk fertőtlenítőt is. Meg különben is, kinek nem hiányzik egy kis alkohol?
Vissza az elejére Go down

David Mckenze

David Mckenze

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2014. Apr. 28.

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyHétf. Jún. 09, 2014 2:52 pm

Figyeltem a többieket, néztem, hogy ki érkezik meg, és ki nem. Nem szeretem, ha valaki ellógja a megbeszéléseket. Kivétel ezek alól a jelenlegi őrszemek. Aztán a többiek beszámolójára figyeltem.
Brittanyéra nem nagyon örültem, mert így új területek kell felfedeznünk. Ebből pedig egyesen az következik, hogy veszélynek kell kitenni magunkat, vagy a készletek felélni, amíg azok beérnek. A kérdés már csak az, hogy vajon
- Ez igaz, Ryan ültetvénye szépen fejlődik , megnéztem ma, de nem tesz jót neki ez az időjárás. A beljebb merészkedésnek pedig mind tudjuk, hogy ára van általában – hiszen nem volt még olyan újabb terület felfedező élményünk, hogy épp bőrrel megúsztuk volna.
Leanak is teljesen igaza van. Jó ideje vagyunk a szigeten, és ha készítünk is dolgokat magunknak azok jobban kopnak, hiszen még sem minőségi termékekről van szó. Ráadásul nem épp a polcon porosodnak.
Eithan ötletén elnevetem magamat.
- Nem csalódtam benned öregem – vigyorodom el.
- Én is azt látom ,hogy nagyobb teret kellene hódítanunk, mert bentebb meg van minden, ami kell. Illetve egy jobb, teljesebb tábort szeretnék kiépíteni ehhez pedig nagyobb helyre van szükségünk, több faanyagra. Nem tudom mekkora pontosan a sziget, de nem ekkora, ahol vagyunk. Egy helyen ki kellene tisztítani teljesen a területet, hogy megkezdhessük az építkezéseket, hiszen ti is tudjátok, hogy azért nem mindig száz ágra süt a nap. kötelekkel, indákkal, fával pedig szerintem remek kis épületeket húzhatnánk fel, ahová könnyebb összegyűjteni a dolgokat. Ezzel egy időben pedig nem növelnénk a portyák területének méretét. Többen mennénk, jobban odafigyelnénk, ki tudja nem e egy másik lezuhant gép vár ránk tele rakománnyal bentebb – néztem a reakciókat és vártam, hiszen nem kis változásokról van szó.
Vissza az elejére Go down
Ápoló
Ápoló
Dakota Violet Davis

Dakota Violet Davis

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2014. Apr. 10.
Age : 31
Tartózkodási hely : Soord Island

Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  EmptyKedd Jún. 10, 2014 8:31 pm

Az emberek csak érkeztek sorjában, még a megbeszélés kezdete után is. David nem szereti ha valaki késik, és hát akár mennyire is el vagyunk szigetelve a civilizációtól, azért az alapvető kultúra maradjon meg bennünk és ne késünk, pláne ne egy fontos megbeszélésről, ahol a közösség létéről és fennmaradásáról folyik a téma. Persze azért mindig vannak kivételek, akik bunkó módon az utolsó pillanatban is képesek köszönés és bocsánatkérés nélkül berobogni a "körbe" és mint ha mise történt volna lehuppanni valahová. Én személy szerint mindig is utáltam, ha valaki késik. Ha már én vesszem a fáradságot és időben odaérek a megbeszélt találkára, akkor ezt elvárom a másik féltől is.
- Igaz, hogy beljebb kellene menniük a vadászoknak és a gyűjtögetőknek, de csak óvatosan, mert általában nem kevés munkájuk szokott lenni egy-egy ilyen kaland után az ápolóknak. -mosolyodtam el, de ennek fele sem tréfa. Akárhányszor bemerészkednek az erő sűrűjébe mindig egy-egy mély sebbel vagy rosszabb esetben töréssel térnek vissza a nagy kalandból. A rendelkezésünkre álló gyógyszerek nagyon kevesek ahhoz, hogy valakit megmentsünk a haláltól... Gyérek a készletek is és a gyógynövények nagy részét is felhasználtuk már. Beljebb sokkal több féle növény található, de ahhoz beljebb kell merészkedni, nincs más választásunk. - Azt hiszem igazad van. Ha jobb körülményeket szeretnénk teremteni magunknak, akkor meg kell tennünk mindent érte. - helyeseltem. Különben is képtelenség ekkora helyen élni ennyi emberrel, meg azért nem ártana ha volnának jobb épületek és nem kellene minden egyes viharban bőrig áznunk csak azért, hogy biztonságba helyezzük az elejtett zsákmányt, vagy a gyógyszereket...
Vissza az elejére Go down



Ajánlott tartalom


Nyugati esti beszélgetés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati esti beszélgetés    Nyugati esti beszélgetés  Empty

Vissza az elejére Go down
 

Nyugati esti beszélgetés

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Soord Island :: Soord Island :: West Island :: Repülőgép-